Kokio tipo ausines rinktis? atviro tipo ar uždaro tipo?

   Ant ausų dedamos ausinės gali būti dviejų tipų – ATVIROS ir UŽDAROS. Kiekvienas tipas turi savo privalumų ir savo trūkumų. Jeigu ieškote naujų ausinių, ypač jeigu norite investuoti į geras ausines, svarbu suprasti skirtumus tarp ausinių tipų. Šis straipsnis skirtas aiškiai aprašyti tuos ausinių tipų skirtumus, jų pliusus ir minusus.

Taigi – uždaros ar atviros?

   Dauguma rinkoje esančių ausinių yra „uždaros“, tai reiškia, kad išorinė ausinių korpuso dalis turi kietą/uždarą gaubtą. O atviru, kaip turbūt jau supratote, korpusas yra atviras su smulkiomis skylutėmis arba su angomis.

   Kalbant paprasta technine terminologija, abiejų tipų ausinės turi privalumų ir čia jau prasideda įdomumas. Maži ausinėse esantys garsiakalbiai skleidžia garsą abiem kryptimis – link ausų ir tolyn nuo ausų (t.y., į aplinką).

   UŽDARO TIPO ausinių garsiakalbiai yra sumontuoti į uždarus korpusus, kurie „blokuoja“ garso sklidimą į išorę. Šiuose ausinėse žemas dažnis paprastai būna ryškesnis. Klausantis gali būti pastebimi membranos lūžimai (prieskambiai) dėl uždarame korpuse susidarančių rezonansų, tačiau šios ausinės gerai izoliuoja išorės triukšmus, tuo pačiu neskleisdamos garso į aplinką.

   UŽDARO TIPO ausinės dažniausiai naudojamos triukšmingoje aplinkoje pvz. bendroje patalpoje, kur daug žmonių, namuose, jeigu norima netrukdyti namiškiams arba studijose. Bendrais žodžiais tariant, uždaros ausinės yra skirtos izoliuoti Jus nuo aplinkos. Patalpoje liekate Jūs ir Jūsų muzika.

   ATVIRO TIPO ausinių korpusas dengiantis garsiakalbį yra atviras, dažniausiai pridengta skylėtomis grotelėmis. Taip garsas nevaržomai sklinda tiek į išorę (gali girdėti toje pačioje patalpoje esantys žmonės), tiek į vidų (išorės garsai gali trukdyti klausytis muzikos).

   Paprastai ATVIRO TIPO ausinės būna skirtos naudoti namie arba studijoje, kur nėra aplinkinių triukšmų. Šio tipo ausinių išgaunamas garsas labiau „atviras“, susidaro įspūdis, kad muzika skamba patalpoje, o ne vien galvoje, kitaip sakant, realiau, suteikdamas gilesnį erdvės pojūtį, lyginant su uždaro korpuso tipo ausinėmis. Atvirų ausinių minusas tikriausiai akivaizdus – ką klausote Jūs, girdi visi, taip pat iš aplinkos sklindantys garsai pasiekia Jus, todėl gali susimaišyti ir su muzika.

   Reikia pagalbos renkantis? Skambinkite tel +370 666 11188 – mes Jums padėsime!