Nepriekaištingas prestižas – KOSS ausinės

   Tie, kurie savo kasdienybės negali įsivaizduoti be muzikos, puikiai žino garsiausius grotuvų, garso kolonėlių ar ausinių gamintojus. Per kokybiškus įrenginius leidžiama ir dėvint kokybiškas ausines klausoma muzika įgauna visiškai kitų atspalvių. Šįkart aptarsime garsų ausinių gamintoją „Koss“. Firma vardą gavo iš savo įkūrėjo, big bendo muzikanto Johno Kosso, kuris idėją įkurti verslą gvildeno apie penkmetį, o tam galutinai ryžosi 1958-aisiais.

   Šiandien gamykla išaugo į tikrą koncerną, galintį pasiūlyti ausines, tinkančias ir atitinkančias kiekvieno muzikos mėgėjo poreikius. Anot pačių gamintojų, kiekvienas jų ausinių modelis surinktas taip, kad atskleistų įspūdingą garso efektyvumą ir jį izoliuotų.

   Vienas iš garsiausių įmonės gaminių – tai ausinės „The Plug“. Šios ausinės pasižymi itin gera garso izoliacija, nes vietoj gumos panaudotos pagalvėlės. Ši medžiaga – tarsi puta, kuri suspausta po kurio laiko ir vėl atgauna savo ankstesniąją formą ir geba tobulai prisitaikyti prie ausies formos nepraleisdama triukšmo iš aplinkos. Šios ausinės tiks ir patiks ir tiems, kurie kišamų į ausis ausinių apskritai nemėgsta.

   Dar vienas labai garsus ausinių modelis – tai „Koss Porta Pro“. Šis modelis skaičiuoja trečiąjį dešimtmetį: būtent apytikriai tiek metų ausinės gaminamos be didelių naujovių, konstrukcinių pokyčių, o klausytojus užkariavo neįtikėtina garso kokybe. Ausinės atkuria bet kokio žanro muziką, jos neiškraipydamos, išlaikydamos tikslumą ir autentiką. Kaip ir kituose ausinių modeliuose, „Porta Pro“ žemieji dažniai yra gana ryškūs, tačiau tikslūs ir ne pernelyg rėžiantys ausį. Vidutiniai dažnai – tokie, kaip ir turėtų būti, informatyvūs. Aukšti dažniai – aiškūs, tačiau ne įkyrūs. Tačiau ketinantys rinktis šias ausines turėtų žinoti, kad būtent šis modelis, skirtingai nei kitos „Koss“ ausinės, prasčiau izoliuos iš aplinkos sklindantį triukšmą, taigi visus ausinių privalumus galėsite pajusti tik tylioje aplinkoje.

   Kaip ir visi ausinių gamintojai, „Koss“ naudoja kokybiškas ir patvarias medžiagas. Norėdami išsirinkti tinkamiausias ausines, turite skaityti konkrečių ausinių apžvalgas, o dar geriau – patys paklausyti, kaip jos atkartoja muziką. Tik tai padės išsirinkti tinkamiausią pirkinį.