Renkamės ausines: ką verta žinoti ir į ką reikia atkreipti dėmesį?

   Jei negalite gyventi be muzikos ir norite, kad ji jus lydėtų visada ir visur, o galbūt pageidaujate žiūrėti filmus ar žaisti kompiuterinius žaidimus, negirdėdami aplinkinių garsų, tokiu atveju tiesio būtina įsigyti ausines. Tačiau prieš įsigydami tokį pirkinį, turite sužinoti keletą svarbių dalykų. Ką svarbu žinoti prieš įsigyjant ausines ir į ką reikia atkreipti dėmesį?

   Vienas svarbiausių dalykų, kurį yra būtina pasakyti kalbant šia tema, yra ausinių varža. Varža – techninis ausinių parametras, matuojamas omais. Ausinės, kurių varža yra mažesnė nei 25 omai, yra vadinamos žemos varžos ausinėmis, tuo tarpu ausinės, kurių varža yra didesnė nei 25 omai, yra vadinamos aukštos varžos ausinėmis. Palyginimui galima pasakyti, kad DJ skirtos ausinės siekia nuo 25 iki 70 omų. Na, o, jei nežinote, kokios varžos ausines pasirinkti, tokiu atveju belieka tik pridurti, kad nešiojamiems įrenginiams (pavyzdžiui, mobiliems centrams, telefonams), puikai tinka žemos varžos ausinės iki 32 omų.

   Ne ką mažiau svarbus yra ir garso dažnis. Svarbu pažymėti, kad žmogaus ausis geriausiai identifikuojami garsus šiame intervale – nuo 20 iki 20 000 Hz, tačiau verta pabrėžti, kad prekyboje galime rasti ir tokių ausinių, kurios atkuria garsą nuo 5 iki 33 000 Hz intervaluose.